Akce a kurzy

 

 

  

 

 

 

Mikulášská show 2018

 

 

Mikuláš, andílek a čert, písničky, tance, veselé scénky a mnoho dalšího v předvánoční náladě pro děti a jejich rodiče na tradiční "Mikulášské show" Domě armády v pátek 7. 12. 2018 od 17.30 hod.

Pro děti je připraven balíček s móóóc dobrotami...

Přihlášky ZDE

https://ascup.upol.cz/mikulas/

BABÍ LÉTO 2018

 

PŘIHLÁŠKA na Babí léto 4.10. - 6.12.2018 ZDE

 

Akademik sport centrum Univerzity Palackého v Olomouci (ASC) zahajuje pilotní kurz z nového cyklu aktivit pro seniory s názvem Babí léto. V deseti tříhodinových lekcích Babího léta najdou účastníci všestranné vyžití - pohybové, tvůrčí a vzdělávací. 

Cílem pilotního kurzu je nabídnout účastníkům nové typy aktivit, přiměřené možnosti pohybu, další vzdělávací a zájmové činnosti, i možnost vyzkoušet novou koncepci aktivit v etapě seniorského věku. ASC chce však především nabídnout účastníkům možnost setkávání a příjemné prožití čtvrtečních dopolední, zakončených společným obědem. 

Pohybové aktivity budou zaměřeny na činnosti a sporty vhodné pro tuto životní etapu, např. jóga, indoorcycling (kondiční jízda na kole s hudbou), tanec v sedě, pilates, lukostřelba, petang, kroket, cornhole, kubb, minigolf.

Nabízenými tvůrčími aktivitami bude např. výtvarná dílna, křížovky, literární tvorba, hádanky, dramatická dílna, geocaching, muzejní dílna.

Vzdělávací témata budou zaměřena jak teoreticky představením dalších aktivit pro seniory dostupných v místě, přednáškami s tématem bezpečného pohybu chodců, bezpečné domácnosti, novými trendy v obouvání, tak i praktickými aktivitami trénování paměti, využitím mentálních map v běžném životě, tréninkem pozitivního myšlení, zdravého životního stylu apod.

Pilotní kurz je sestaven z deseti tříhodinových lekcí zakončených společným stolováním v restauraci ve Sportovní hale UP. Lekce budou probíhat vždy ve čtvrtek od 10.00 hod., ve 13.00 bude připraven oběd. První lekce začíná 4. 10. 2018, závěrečná proběhne 6. 12. 2018. Cena kurzu je 1900 Kč a zahrnuje lektory, trenéry a animátory, materiál, obědy a DPH.

 

Předběžný program kurzu Babí léto

Program kurzu Babí léto 2018 je sestaven tak, aby téměř v každé lekci byly zahrnuty aktivity pohybové, tvůrčí a vzdělávací.

4. 10. 2018

Zahájení kurzu, seznámení s prostředím, vzájemné seznámení účastníků formou her; Informace o akcích pořádaných v regionu; Netradiční sporty - kroket, minigolf

11. 10. 2018

Zpívání pro radost; Bezpečné chování na ulici; Netradiční sporty - cornhole, petang

18. 10. 2018

Osobní růst - jak zvládnout nátlak; Výtvarná dílna; Lukostřelba

25. 10. 2018

Cesta ke zdraví; Hry s pamětí; Velké balony

1. 11. 2018

Bezpečná domácnost aneb jek předcházet rizikům; Zpívání; Tanec v sedě

8. 11. 2018

Muzeum umění se představuje;  Tablety ve službách umění; Chůze pro kondici

15. 11. 2018

Tvůrčí psaní; Co je a jak probíhá canisterapie; Jóga

22. 11. 2018

Kondiční jízda na kole s hudbou; Kouzla a půvaby geocachingu; Geocaching v Olomouci

29. 11. 2018

Móda bosé chůze; Bubnování pro radost; Muzikoterapie v praxi

6. 12. 2018

Lékárna v přírodě; Tvoříme pro zdraví; Zakončení kurzu 

 

 

 

Zimní pobyt Zettersfeld a Hochstein, Rakousko, 27. 1. - 2. 2. 2019

Přihláška  ZDE

Po vyplnění elektronické přihlášky prosíme o zaplacení zálohy ve výši 2 000,- Kč za osobu obratem. Po připsání zálohy na náš bankovní účet č. 107-4900270207/0100 (variabilní symbol 90974068, do textu pro příjemce prosíme jméno rodiny nebo jména plátců) Vám bude zaslán potvrzovací e-mail.

Doplatek prosíme uhraďte nejpozději do 15. 12. 2018.

Rakouské Dolomity - Východní Tyrolsko - okolí města Lienz, u italských hranic. Středisko Zettersfeld nabízí nepřeplněné, bezpečné a dobře upravené sjezdové tratě všech obtížností v délce 49 km, v nadmořské výšce 1 500- 2 278 m n. m. Skicentrum Hochstein, známé i ze světového poháru, nabízí terény pro středně i velmi dobré lyžaře a snowboardisty. Více na www.lienzer-bergbahnen.at

Cena zájezdu zahrnuje: 

Ubytování na 5 nocí s plnou penzí v Alpengasthofu BIDNER, v krásném prostředí na svahu střediska Zettersfeld u horní stanice kabinové lanovky, s výbornou kuchyní, nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením. 

Strava začíná večeří v den příjezdu a končí obědem v den odjezdu.

Dopravu autobusem (odjezd 27. 1. kolem 6. hod. ranní, návrat 2. 2. v brzkých ranních hodinách)

Pětidenní SKIPAS

Výuka: základní a zdokonalovací skupinový výcvik carvingu a snowboardingu; k výuce využíváme progresivní metody s využitím krátkých carvingových lyží „snowblade“ – zapůjčení lyží k výuce je v ceně. Snowboardy vlastní. Skupinová výuka je určena pro děti i dospělé.

Doba odjezdu a příjezdu bude upřesněna v informačním e-mailu před kurzem.

 

Zimní pobyt Alpe Cermis, Itálie 24. 2.-2. 3. 201 (jarní prázdniny Zlín)

 

Přihláška  ZDE

Po vyplnění elektronické přihlášky prosíme o zaplacení zálohy ve výši 3 000,- Kč za osobu obratem. Po připsání zálohy na náš bankovní účet č. 107-4900270207/0100 (variabilní symbol 909740122, do textu pro příjemce prosíme jméno rodiny nebo jména plátců) Vám bude zaslán potvrzovací e-mail.

Doplatek prosíme uhraďte nejpozději do 1. 2. 2019.

Val di Fiemme - nejoblíbenější italská lyžařská střediska s širokou nabídkou tratí pro všechny jezdce. Středisko Alpe Cermis nabízí množství různě náročných sjezdovek v nadmořské výšce od 1 200-2 250 m n. m.

Cena zájezdu zahrnuje:

Ubytování 5 nocí s polopenzí v hotelu SPORTING je dostupné lanovkou z Cavalese, Hotelnabízí společenskou místnost, bar, bazén, saunu... Stravování - snídaně formou bufetu, večeře výběrem ze tří jídel, zeleninový bufet.

Polopenze, strava začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu, snídaně – bufet, večeře – 3 chody, včetně zeleninového bufetu, nápoje za poplatek.

Ubytování v horském hotelu Sporting přímo na sjezdovce ve 2 až 4 lůžkových pokojích, v hotelu je bazén a sauna.

Doprava autobusem (k dispozici po celou dobu pobytu). Odjezd na kurz bude 23. 2. 2019 ve večerních hodinách (kolem 22. hod.), příjezd 2. 3. 2019 v brzkých ranních hodinách (kolem 2. hod. ranní)

Pětidenní SKIPAS (skiareál Alpe Cermis, přístup lanovkou Cavalese, Masi di Cavalese nebo Doss dei Larev), sjezdovky jsou vhodné pro lyžaře začátečníky, ale také pro náročnější sjezdaře.

Výuka: skupinová, základní a zdokonalovací výcvik carvingu a snowboardingu; k výuce využíváme progresivní metody s využitím krátkých carvingových lyží „snowblade“ – zapůjčení lyží k výuce je v ceně. Snowboardy vlastní! 

Skupinová výuka pro děti i dospělé.

Doba odjezdu a příjezdu bude upřesněna v informačním e-mailu před kurzem.

 

Zimní pobyt Alpe Cermis, Itálie, jarní prázdniny Olomouc: 10. - 16. 3. 2018

 

 

Přihláška ZDE

Po vyplnění elektronické přihlášky prosíme o zaplacení zálohy ve výši 3 000,- Kč za osobu obratem. Po připsání zálohy na náš bankovní účet č. 107-4900270207/0100 (variabilní symbol 909740122, do textu pro příjemce prosíme jméno rodiny nebo jména plátců) Vám bude zaslán potvrzovací e-mail.

Doplatek prosíme uhraďte nejpozději do 15. 2. 2019.

 

Val di Fiemme - nejoblíbenější italská lyžařská střediska s širokou nabídkou tratí pro všechny jezdce. Středisko Alpe Cermis nabízí množství různě náročných sjezdovek v nadmořské výšce od 1 200-2 250 m n. m.

Cena zájezdu zahrnuje:

Ubytování 5 nocí s polopenzí v hotelu SPORTING je dostupné lanovkou z Cavalese, Hotelnabízí společenskou místnost, bar, bazén, saunu... Stravování - snídaně formou bufetu, večeře výběrem ze tří jídel, zeleninový bufet.

Polopenze: strava začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu, snídaně – bufet, večeře – 3 chody, včetně zeleninového bufetu, nápoje za poplatek.

Doprava autobusem (k dispozici po celou dobu pobytu). Odjezd na kurz bude 9. 3. 2019 ve večerních hodinách (kolem 22. hod.), příjezd 16. 3. 2019 v brzkých ranních hodinách (kolem 2. hod. ranní)

Pětidenní SKIPAS (skiareál Alpe Cermis, přístup lanovkou Cavalese, Masi di Cavalese nebo Doss dei Larev), sjezdovky jsou vhodné pro lyžaře začátečníky, ale také pro náročnější sjezdaře.

Výuka: skupinová, základní a zdokonalovací výcvik carvingu a snowboardingu; k výuce využíváme progresivní metody s využitím krátkých carvingových lyží „snowblade“ – zapůjčení lyží k výuce je v ceně. Snowboardy vlastní! 

Skupinová výuka pro děti i dospělé.

Doba odjezdu a příjezdu bude upřesněna v informačním e-mailu před kurzem.

 

Storno poplatky při odhlášení z akcí a kurzů

Je třeba dát vědět telefonicky nebo mailem, přičemž tuto informaci pořadatel přijímá pouze v pracovní dny! Z důvodu nemoci: Vyžadujeme lékařské potvrzení.

V případě odhlášení z celého turnusu z důvodu nemoci účtujeme storno poplatek:

a) 10% - dojde-li ke stornu účasti  8 dnů až 30 dnů před zahájením kurzu
b) 20% - dojde-li ke stornu účasti 7–5 dnů před zahájením kurzu
c) 30% - dojde-li ke stornu účasti 4 dny před zahájením kurzu

Z jiného důvodu než nemoci:

V případě odhlášení z celého kurzu účtujeme storno poplatek:

a) 30% - dojde-li ke stornu účasti  8 dnů až 30 dnů před zahájením kurzu
b) 40% - dojde-li ke stornu účasti 7–5 dnů před zahájením kurzu
c) 50% - dojde-li ke stornu účasti 4 dny před zahájením kurzu