Léto dětí si s univerzitou užily stovky kluků a holek, teď se plní podzimní tábory

Foto: Akademik sport centrum UP
Středa 2. říjen 2024, 12:24 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Tlapková patrola pro nejmenší, Harry Potter či jezdectví u větších dětí a informatika trochu jinak zaměřená na teenagery byla největší lákadla letošních příměstských táborů pořádaných Akademik sport centrem Univerzity Palackého (ASC UP). V průběhu prázdnin je absolvovalo téměř 1700 dětí, nejmladším byly 3 roky, nejstarším patnáct. Další program připravuje ASC na podzimní a jarní prázdniny.

Akademik sport centrum UP nabídlo pod názvem Léto dětí od prvního prázdninového dne do posledního desítky tematicky zaměřených příměstských táborů. Pro předškoláky od tří do pěti let to bylo například lesní království, tancování s pohádkami nebo angličtina s Medvídkem Pú. V nabídce pro školáky od 6 do 10 let nechyběly cyklotoulky, divadelní ateliér či léto v koňském sedle, teenageři od 11 do 15 let si mohli užít kanoistiku a rafting, Hunger Games nebo cestu lukostřelce.

„Děti byly většinu času venku na čerstvém vzduchu v areálu Sportovní haly UP, fotbalisti chodili na hřiště Gymnázia Hejčín, jezdectví probíhalo v areálu Hostkovice, lezení v lanovém centru, tenis na kurtech Hynaisova. Jeden den v týdnu navíc jezdili na výlety, ať už do kukuřičného bludiště, na Kopeček, Hrubou Vodu, do Pevnosti poznání, do Chomoutova, Horky nad Moravou nebo do Kroměříže,“ vyjmenovala Hana Vyroubalová z ASC, která má Léto dětí na starosti.

I přes velká horka, která část letošních prázdnin doprovázela, byl počet účastníků táborů zhruba o stovku vyšší než loni. „Vedra jsme zvládli skvěle, dbali jsme na pitný režim, kropili jsme děti vodou nebo venkovní sprchou, v Mrňouskově měly nejmenší děti bazénky,“ popsala Vyroubalová. Velký úspěch podle ní měla páteční vystoupení pro rodiče. „Pořádali jsme je ve sportovní hale, jedna tribuna byla vždy zaplněna rodiči a na konci se mnozí spolu s dětmi zapojili do dvou společných tanců,“ dodala.

Aktuálně spustilo Akademik sport centrum UP registrace na příměstské tábory o podzimních prázdninách 29. a 30. října. Děti a mládež od 6 do 14 let se mohou hlásit na tábor V pohybu!, děti od 6 do 9 let navíc na Podzimní dobrodružství.